"Dzień Dinozaura" u grupie "Gwiazdeczek"
W naszej grupie odbył się niezwykły "Dzień Dinozaura" - pełen radości, odkrywania i świetnej zabawy. Tego dnia dzieci przeniosły się miliony lat wstecz, aby poznać fascynujący świat prehistorycznych gadów.
Przedszkolaki dowiedziały się, kim byli paleontolodzy i jak wyglądała praca naukowców badających skamieniałości. Poznaliśmy wiele ciekawostek o dinozaurach oraz nauczyliśmy się rozpoznawać ich gatunki. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem próbowały zapamiętać i wymówić trudne nazwy, takie jak: Tyrannosaurus rex, Triceratops, Stegosaurus czy Brachiosaurus. To było prawdziwe wyzwanie dla naszych języków.
Dzieci z radością uczyły się wesołej piosenki o dinozaurach, ilustrując jej treść ruchem i gestami. Wspólne śpiewanie sprawiło wszystkim wiele radości i pozwoliło jeszcze lepiej zapamiętać nowe informacje.
Podczas zabaw językowych ćwiczyliśmy poprawną wymowę, powtarzając zabawne łamańce, takie jak:
- „Triceratops tupie, tupie – tupot słychać w całej grupie!”
- „Stego, stego, Stegozaur, stąpa ścieżką wśród skał i chmur!”
- Śmiechu było co niemiara, a przy okazji doskonaliliśmy aparat mowy.
Na zakończenie dzieci wspólnie stworzyły ogromnego, kolorowego dinozaura. Malowanie wielkoformatowej pracy plastycznej rozwijało kreatywność, współpracę oraz sprawność manualną. Efekt końcowy był imponujący.
To był dzień pełen emocji, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy. Już nie możemy się doczekać kolejnych tematycznych przygód.
